Különböző színes szabálytalan alakzatok
Női orvos kék szájmaszkban az intézet épülete előtt.
Szabálytalan színes alakzat, ami maszkolja a képet
Női orvos kék szájmaszkban az intézet épülete előtt.

Orvosaink

Különböző színes szabálytalan alakzatok
Női orvos kék szájmaszkban az intézet épülete előtt.
Szabálytalan színes alakzat, ami maszkolja a képet
Női orvos kék szájmaszkban az intézet épülete előtt.

Orvosaink

Különböző színes szabálytalan alakzatok
Női orvos kék szájmaszkban az intézet épülete előtt.
Szabálytalan színes alakzat, ami maszkolja a képet

Orvosaink

Heim Pál Gyermekgyógyászati Intézet logójával ellátott fotó kék háttéren
Heim Pál Gyermekgyógyászati Intézet logójával ellátott fotó kék háttéren
Heim Pál Gyermekgyógyászati Intézet logójával ellátott fotó kék háttéren

Torday Ferenc

Torday Ferenc

(1871.október 11. – 1942. június 8.)

Pesten született. Szülei Torday Ferenc orvos és Léder Anna. 22 évesen szerezte meg doktori oklevelét, majd a Bókay Klinikán (ma I. Gyermekgyógyászati Klinika) kezdte meg orvosi tevékenységét. Mint fiatal orvos, utazási ösztöndíjjal hosszabb tanulmányutat tett osztrák, német, francia, angol gyermekklinikákon. Tudományos tapasztalatairól több értekezésben számolt be. 1904-ben az Állami Gyermekmenhely főorvosává nevezik ki, ahol nyugdíjba vonulásáig dolgozott. Szalárdi Mórral és Szabó Mihállyal együtt erejüket megfeszítve dolgoztak az elhagyott és beteg gyermekek gyógyításán. 

1908-ban szerzett magántanári képesítést („a gyermekgyógyászat, különös tekintettel a csecsemő kór- és gyógytanára” tárgykörből), melyhez 1921-től az „egészségügyi gyermekvédelem” képesítés is társult. 1922-ben Egészségügyi főtanácsosi kinevezést kapott. 1922-1923 között a Budapesti Magyar Királyi Állami Gyermekmenhely igazgatója. 

Számos szakkönyv és ismeretterjesztő könyv szerzője. A XVII. Nemzetközi Orvoskongresszus titkára volt, az Ő nevéhez fűződik a kongresszus anyagának sajtó alá rendezése. 1906-ban megalapította a „Gyermekvédelmi Lap”-ot. Szerkesztője volt a Budapesti Orvosi Újság című folyóiratnak is. Az 1924-ben alakult Magyar Gyermekorvosok Társaságának első titkárává választották. 

1936-ban történt nyugalomba vonulása után még 3 éven át vezette az Apponyi-poliklinika gyermekrendelését. 

Temetése 1942. június 10-én volt a Kerepesi Temetőben.

Családja:
Felesége Szilágyi Szilárdka Teréz volt, akivel 1908-ban kötött házasságot. Egy gyermekük született. [György Ede 1909-1926)]