Autista Mintaház Diagnosztikai és Terápiás Centrum

Cím: 1131 Budapest, Gyermek tér 2.
Telefon: +36 1 340 8754 (Recepció)
További telefonszámok: +36 30 425 3765 (ADTC iroda)

E-mail címek:

Működési engedély szám: 001090091
NEAK kód: 012224181

A Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet Autista Mintaház Diagnosztikai és Terápiás Centrum Gyermekpszichiátriai Ambulancia 2022. áprilisában kezdte meg működését.
A Gyermek téren található épület teljeskörű átalakításával egy korszerű, jól felszerelt egység jött létre, amelynek az intézmény járóbeteg ellátó részlegeként elsődleges feladata autizmus spektrum zavar gyanúja esetén a diagnózis felállítása, illetve az intézményben diagnosztizált gyermekek felmérése, számukra terápiás terv összeállítása, a diagnózis és a terápia szülőkkel való egyeztetése, átadása. Emellett családterápiás ellátás, szülőképzés, tanácsadás, is elérhető a családok számára.

Az intézmény Pszichoterápiás részlege által nyújtott ellátások keretében az ASD-vel és/vagy ADHD-val diagnosztizált serdülők egyéni pszichoterápián, valamint önismereti és szociális-kommunikációs fejlesztő csoportfoglalkozásokon vehetnek részt. A szülők számára egyéni mentálhigiénés segítő beszélgetés és edukációs – önismereti csoportfoglalkozás, testvérek számára pszichológiai gondozás érhetők el.

A Centrum a fentiek mellett segítséget nyújt az autizmus spektrum zavarral élő gyermekek orvosi vizsgálatokra való felkészítésében is.

Az ambulancia a Heim Pál HOGYI járóbeteg ellátási körzetén* belül látja el feladatait.

*Azon orvosi vizsgálatok és beavatkozások esetében, ahol a Heim Pál HOGYI országos ellátást nyújt, az orvosi vizsgálatra felkészítés az egész ország területéről igénybe vehető.

Autista Mintaház épülete
Autista_Mintahaz

Munkatársaink:

Dr.Keszeg András Zoltán Gyermek- és Ifjúságpszichiáter szakorvos, osztályvezető főorvos andras.keszeg@heimpalkorhaz.hu
Dr. Sárközi Andrea Ph.D. Pszichoterapeuta, Pszichoterápiás részleg, részlegvezető főorvos
Dzsudzsák Fanni Okleveles gyógypedagógus, (MA) gyógypedagógia terápia szakirány, autizmus spektrum zavarok pedagógiája és tanulásban akadályozottak pedagógiája szakirány (BA)
Hegyesi Dénes Máté (kórházi vizsgálatokra felkészítés) Okleveles gyógypedagógus, autizmus spektrum zavarok pedagógiája és értelmileg akadályozottak pedagógiája szakiránypár (MA) denes.hegyesi@heimpalkorhaz.hu
Füzes-Erni Ildikó Pszichológus, klinikai és mentálhigiéniai gyermek- és ifjúsági szakpszichológus
Nagy Alexandra Konduktor-tanító, gyógypedagógus, tanulásban akadályozottak pedagógiája szak, okleveles gyógypedagógus jelölt
Dr. Balogh Rozália Gyermek- és Ifjúságpszichiáter szakorvos rozalia.balogh@heimpalkorhaz.hu
Dr. Boza Édua Diána Gyermek- és Ifjúságpszichiáter szakorvos edua.boza@heimpalkorhaz.hu
Kismarton Ágnes Éva Csecsemő és gyermekápoló nikolett.stanicz@heimpalkorhaz.hu
Lantay Lúcia Pszichológus, klinikai szakpszichológus jelölt
Czakó Mariann Orvosírnok, recepciós
Németh Ildikó Orvosírnok iroda.adtc@heimpakorhaz.hu
Stánicz Nikolett Okleveles gyógypedagógus (MA),tanító-gyógypedagógus, zeneterapeuta, képzésben lévő családterapeuta nikolett.stanicz@heimpalkorhaz.hu
Szeleczki István Általános szociális munkás, értelmileg akadályozottak szakos gyógypedagógiai tanár, szakvizsgázott pedagógus, közoktatási vezető istvan.szeleczki@heimpalkorhaz.hu Tel.: +36-30 149-3465
Zsiray Júlia Pszichológus, klinikai szakpszichológus jelölt

Az ambulancia általános rendelési ideje**:

• Hétfő: 8:00-16:00
  • Kedd: 8:00-16:00
  • Szerda: 8:00-16:00
  • Csütörtök: 8:00-16:00
  • Péntek: 8:00-16:00

**Terápiás ellátások esetén ettől eltérő időpontokban is történik betegellátás.

Vizsgálatra, terápiára való jelentkezés:
Az előjegyzés e-mailen történő bejelentkezés alapján zajlik. A szülők az ADTC@HEIMPALKORHAZ.HU címre küldhetik el a jelentkezést.
A levélben kérjük írják le az alábbiakat:

• A gyermek életkora
  • Település/kerület, ahol a gyermek bejelentett lakcíme van
  • Kapott-e már a gyermek diagnózist, és ha igen, melyik intézményben, illetve ha ellátásban részesül (oktatás, fejlesztés, egyéb) a terápia megnevezése és az intézmény neve is szerepeljen a levélben
  • A jelentkezés okának rövid leírása

FONTOS, hogy csak a HOGYI gyermekpszichiátriai járóbeteg ellátási körzetéből tudunk gyermekeket fogadni! Az ellátási körzetek az alábbi linken ellenőrizhetők:
(2300 : gyermek- és ifjúságpszichiátria) http://appserver.antsz.hu/jtek/ellatas

A vizsgálatra – a vizsgálat indokoltságát alátámasztó- háziorvosi vagy gyermek szakorvosi beutaló szükséges.
NEAK kód: 012224181