Gyermek és Serdülő Pszichiátriai Osztály

Cím: 1089 Budapest, Delej utca 13-15.
További telefonszámok: 061 459 9239

Súlyos pszichiátriai zavarok – pszichotikus szintű szorongásos, hangulati rendellenességek, genetikailag meghatározott kórképek- szűrése, kezelése, rehabilitációja.

Az osztályon felnőtt és gyermekpszichiáter, gyermekgyógyász, rehabilitációs szakember, pszichológus, gyógypedagógus, fejlesztő pedagógus, művészetterapeuta, szociális munkás, szociálpedagógus áll a gyermekek gyógyításának szolgálatában.

Az osztály részt vesz a pszichiáter-, gyermekpszichiáter, pszichológus, gyógypedagógus és nővérképzésben egyaránt. Publikációk és kongresszusi előadások jelzik az osztály dolgozóinak szakmai aktivitását.

Tudnivalók az osztályról

Az osztály jelenleg szakambulanciát, nappali szanatóriumot, akut felvételes- és rehabilitációs részleget működtet.

Feladatok

• Sürgősségi beavatkozást igénylő pszichiátriai zavarok -krízis állapotok, önsértő magatartás, hirtelen kialakuló pszichotikus állapot- 14 éves kor alatti ellátása.
  • Kórházi bentfekvést igénylő rendellenességek diagnosztizálása, kezelése (hangulati zavarok, traumát követő rendellenességek, fejlődési problémák…).
  • Elsősorban pszichotikus szintű betegségen átesett serdülők intenzív rehabilitációs kezelése a mindennapi környezetbe történő visszailleszkedés megkönnyítése érdekében.

Nappali szanatórium:
Folyamatos bentfekvést nem, de hosszabb megfigyelést,illetve terápiát igénylő esetekben a gyermekek csak napközben tartózkodnak az osztályon.

Szakambulancia:
Azon pszichiátriai problémák alkalmával, amikor a kórházi tartózkodás nem indokolt, a kivizsgálás és a kezelés is ambuláns keretek között zajlik. A szakambulancia tevékenysége bizonyos kórformákban kiterjedhet a kórházi kezelést követő utógondozásra is.

Pszichológusok:

Porkoláb Márta