Autizmussal élők Gyermekgyógyászati Vizsgálóközpontja

Cím: 1131 Budapest, Madarász V. utca 22-24. földszint (bejárattól balra)

Szülői tájékoztató

Intézményünk Madarász utcai részlegében vizsgálóközpontot alakítottunk ki autizmus spektrum zavar diagnózissal rendelkező gyermekek számára abból a célból, hogy akut vagy krónikus megbetegedésük esetén az egészségi állapotuk szerint szükséges gyermekgyógyászati szakellátásban számukra megfelelő módon részesülhessenek.

A Vizsgálóközpontban 8-15 óra között történik a szakellátás, melyet az alapellátás illetékes orvosának (házi gyermekorvos, vagy háziorvos) beutalása alapján, előjegyzés szerint lehet igénybe venni.

Előjegyzést 2018. április 9-től lehet kezdeményezni a következő módon:

Hétfőtől –Péntekig 11 -15 óra között, a 450- 37- 33-as telefonszámon

A gyermek kórházi ellátásának előkészítéséhez szerkesztett szülői kérdőív (letölthető ITT és ITT),

visszaküldését az autbel@heimpalkorhaz.hu email címre várjuk.

A vizsgálóközpont, ellátás –szervezés keretében Gyermekgyógyászati szakellátást biztosít.

A felvételkor szükséges dokumentumok:

• házi gyermekorvosi, vagy háziorvosi beutaló
  • valamennyi rendelkezésre álló egészségügyi dokumentáció
  • TAJ és lakcímkártya, szülő/törvényes képviselő személyazonosságát igazoló irat, gyámság esetén gyámrendelő vagy ideiglenes határozat
  • az autizmus spektrum zavar megállapításáról szóló dokumentum
  • amennyiben a szülő is felvételre kerül, akkor szükséges a szülői TAJ és lakcímkártya, valamint a személyazonosságot igazoló irat

A gyermekkel együtt, vele közös szobába (melyhez közvetlenül csatlakozik a vizesblokk) az egyik szülő is felvételre kerül (kívánság szerint vagy az anya, vagy az apa). A szülőnek ezért nem kell térítési díjat fizetni.

Osztályos elhelyezést igénylő esetekben a parkolást a kórház udvarán biztosítani tudjuk.

A Vizsgálóközpont címe:

Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet

Madarász utcai Telephely

1131 Bp., Madarász V. u. 22-24.

Email cím: autbel@heimpalkorhaz.hu

A Vizsgálóközpont megközelíthető:

Gyöngyösi utca megálló M3 (metrópótló busz)

105; 15 BKV Busz járatai

GPS: Északi szélesség 47,5488112