Serdülőkori Evészavar Ambulancia

Cím: 1131 Budapest, Madarász Viktor utca 22-24. Bejárattól jobbra, első emelet 228. szoba
Telefon: 0630-442-2462
További telefonszámok: 06-1 459-9100 / 3796

A Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet Madarász utcai részlegén megkezdte a működését a “Serdülőkori Evészavar Ambulancia”. Az ambulancián a serdülőkorban kezdődő evészavarok (anorexia nervosa, bulimia nervosa) komplex kivizsgálását és ellátását végezzük. Gyermek- és ifjúságpszichiáter, valamint klinikai szakpszichológus vesz részt az ellátásban, így mind a testi kivizsgálást és a szükséges orvosi beavatkozásokat, mind pedig a pszichodiagnosztikát és pszichoterápiás ellátást biztosítani tudjuk.

A kivizsgálási folyamat része a szomatikus vizsgálatok elvégzése, a szervi okok kizárására és az evészavar következményeinek felmérésére, valamint az egyéni pszichés folyamatok és a családi rendszerfolyamatok felmérése. Terápiásan egyéni-, család- és csoportterápiás formákat is alkalmazunk.

Az ambulancia munkatársai:

• Dr. Vakaliosz Athéna
    Ambulancia vezető, gyermek- és ifjúságpszichiáter szakorvos,
    képzésben lévő család- és párterapeuta, pszichoterapeuta jelölt

• Ambrus Alíz
    Klinikai gyermek- és ifjúság szakpszichológus,
    integratív gyermekterapeuta jelölt, képzésben lévő család- és párterapeuta

• Füzes-Erni Ildikó
    Klinikai gyermek- és ifjúság szakpszichológus,
    képzésben lévő család- és párterapeuta

Az ambulancia rendelési ideje:

• Hétfő: 8:00-16:00
  • Kedd: 8:00-15:00
  • Szerda: 8:00-16:00
  • Csütörtök: 10:00-17:00

Vizsgálatra való jelentkezés:

Az előjegyzés telefonos bejelentkezés alapján történik. Első vizsgálatra a 0630-442-2462 -es telefonszámon kérhetnek időpontot hétfőtől csütörtökig 13.00-14.00-ig.

A vizsgálatra háziorvosi vagy gyermek szakorvosi beutaló szükséges.
Az ambulanciára 10 és 18 év közti gyermekeket és serdülőket várunk a Heim Pál Kórház gyermekpszichiátriai ellátási területéről a következő problémák esetén:

• Nagymértékű súlyvesztés, életkori normáknak nem megfelelő testsúlygyarapodás
  • Túlzott félelem a testsúlygyarapodástól
  • Jelentősen beszűkült étkezés, körülményes étkezési szokások
  • Gyakori túlevéses falásrohamok
  • Önhánytatás, hashajtózás testsúlycsökkentés céljából
  • Rendszeres feszültség a családban az étkezések körül