Fül- Orr- Gége szakrendelés

Cím: 1089 Budapest, Üllői út 86. A épület 1. emelet 121.
Telefon: 061 459 9100 / 1331

Fül-orr-gégészeti szakrendelés: 2023. június 1-től

Nem beutaló köteles

Az újszülöttkori hallásszűrésen kiszűrt újszülöttek időpont kérés nélkül jöhetnek a fül-orr-gégészeti szakrendelésre további kivizsgálásra.

Tájékoztatjuk Kedves Betegeinket, hogy az érvényes miniszteri rendeletben foglaltaknak megfelelően, Önök és mindannyiunk egészsége érdekében, járóbeteg szakrendelésünk is korlátozza az orvos-beteg találkozások számát, a koronavírussal való kontaktálódás lehetőségének csökkentése érdekében.

Ezen okból szűrővizsgálatokat (pl. hallásvizsgálat, logopédia, foniátria, allergológia), valamint nem sürgős műtéti beavatkozásokat határozatlan ideig nem végzünk

A rendkívüli helyzetre való tekintettel az alábbi tanácsokkal szeretnénk segíteni Önöknek a leggyakoribb gyermek fül-orr-gégészeti panasz, a fülfájás otthoni ellátásában!

TEENDŐK FÜLFÁJÁS ESETÉN!

A középfülgyulladás a hirtelen és intenzív fájdalom ellenére egy jóindulatú, spontán gyógyuló betegség. A szövődmények ritkák és nem előzhetők meg korai antibiotikum adásával.A fülpanaszok 86%-ban otthoni ápolás, tüneti terápia mellett rendeződnek 24-48 óra alatt.

Az első 24-48 órában 4-6 óránként adjon gyermekének fájdalomcsillapítót (Nurophen, Algoflex, Flamborin stb.), és fektesse ágyba. A patikában ezek a készítmények recept nélkül kaphatók. Amennyiben a fájdalomcsillapító adását követően a gyermek általános állapota jó, nincs ok aggodalomra!

A fájdalomcsillapító hatása 4-6 óra múlva megszűnik és a fájdalom kiújulhat. Ez esetben sem kell megijedni, a fájdalomcsillapító, gyulladáscsökkentő hatású gyógyszer adása a panasztól függően 4-6 óránként ismételhető 24-48 órán át!

Amennyiben a gyermek náthás, gondos orrtoilette, azaz a gyermek orrának gyakori leszívása és nyálkahártya-lohasztó orrcsepp (pl. Nasivin, Otrivin, Novorin, Rhinospray ill.Sterimar), rendszeres használata javasolt.

Ne engedje a gyermeket szabad levegőre, ne mossa a haját, kádban ne fürdesse. Alváskor az ágy fejvégét kissé emelje meg, amely a lüktető jellegű fülfájást némiképp mérsékli. Amennyiben a gyermek nem lázas, és jól esik neki, melegíthetik a fülét párnával, sapkával, meleg sóval, lámpával.
Amennyiben a gyermek fülfájdalma 24-48 óra múlva is fenn áll, forduljon háziorvosához vagy jelentkezzen fülészeti szakrendelésen.

Mielőbb forduljon orvoshoz, ha az alábbi tünetek közül valamelyik a fülfájással egyidejűleg fennáll: gennyes fülfolyás, ismétlődő hányás, csillapíthatatlan magas láz, gyógyszerre nem szűnő fejfájás és fülfájás, elesett állapot, a fül mögötti területen fájdalmas duzzanat, a fülmögötti területen kifejezett bőrpír észlelhető.

Meddig várhatunk az orvosi vizsgálattal fülfájás esetén?
A 2 évesnél idősebb gyermekek esetében: 48-72 óra.
A 2 évesnél fiatalabb gyermeknél várakozás nélkül javasolt az orvosi vizsgálat magas láz, éjszakai nyugtalanság és etetési nehézség együttes fennállásakor

Mikor forduljunk mindenképpen orvoshoz?
Ha az alábbi tünetek közül valamelyik a fülfájással egyidejűleg fennáll:

• Gennyes fülfolyás
  • Ismétlődő hányás
  • Csillapíthatatlan magas láz
  • Gyógyszerre nem szűnő fejfájás
  • Elesett állapot
  • A fül mögötti területen fájdalmas duzzanat és kifejezett bőrpír

Kérdés esetén telefonon is készséggel állnak rendelkezésükre a Fülészeti Osztály dolgozói.

Rendelési idő:

Hétfő-Péntek: Délelőtt: 8:30-12:00    Délután: 12:30-16:00
Rendelés helye: A épület I.emelet 121.

Délelőtt Délután
Hétfő Dr. Lanszki Judit Dr. Vislóczki Kristóf
Kedd Dr. Keserű Fanni Dr. Sultész Mónika / Dr. Szabó Szende Borbála
Szerda Dr. Kovács Petra Beosztott orvos
Csütörtök Dr. Katona Gábor Dr. Harmat Beáta
Péntek Dr. Rupnik Zsuzsanna Dr. Pálinkás Edina

A szakrendelést nyújtó orvos személye az ügyeleti beosztás és szabadság függvényében változhat.

Prof. Dr. Katona Gábor és Dr. Csákányi Zsuzsanna szakrendelésére időpont-egyeztetés szükséges a 06 30 149 3463 számon hétfőnként 9:00-12:00 között

Dr. Csákányi Zsuzsanna
Dr. Csákányi Zsuzsanna PhD. Osztályvezető főorvos (www.csakanyi.hu) 06 1 459 9102
fuleszet@heimpalkorhaz.hu