Autista Mintaház Diagnosztikai és Terápiás Centrum

Cím: 1131 Budapest, Gyermek tér 2.
További telefonszámok: ADTC@heimpalkorhaz.hu

Működési engedély szám: 001090091

A Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet Autista Mintaház Diagnosztikai és Terápiás Centrum Gyermekpszichiátriai Ambulancia 2022. márciusában kezdte meg működését.
A Gyermek téren található épület teljeskörű átalakításával egy korszerű, jól felszerelt egység jött létre, amelynek az intézmény járóbeteg ellátó részlegeként elsődleges feladata autizmus spektrum zavar gyanúja esetén a diagnózis felállítása, illetve az intézményben diagnosztizált gyermekek felmérése, számukra terápiás terv összeállítása, a diagnózis és a terápia szülőkkel való egyeztetése, átadása. Emellett, ha a kapacitások megengedik, családterápiás ellátást és egyéb, kiegészítő terápiákat is nyújt a családok számára.

A Centrum fentiek mellett segítséget nyújt az autizmus spektrum zavarral élő gyermekek orvosi vizsgálatokra való felkészítésében is.

Az ambulancia a Heim Pál OGYI járóbeteg ellátási körzetén* belül látja el feladatait.

*Azon orvosi vizsgálatok és beavatkozások esetében, ahol a Heim Pál OGYI országos ellátást nyújt, az orvosi vizsgálatra felkészítés az egész ország területéről igénybe vehető.

Munkatársaink:

AMD employees

Keszeg-Bene Dóra Gyógypedagógus Hallgató, Orvosírnok dora.bene@heimpalkorhaz.hu
Dr.Keszeg András Zoltán Gyermek- és Ifjúságpszichiáter szakorvos, orvosszakmai vezető andras.keszeg@heimpalkorhaz.hu
Füzes-Erni Ildikó Pszichológus, klinikai és mentálhigiéniai gyermek- és ifjúsági szakpszichológus erni.ildiko@heimpalkorhaz.hu
Hayes Hanna Pszichológus (MA), Gyermek- és ifjúsági klinikai és mentálhigiéniai szakpszichológus jelölt hanna.hayes@heimpalkorhaz.hu
Hegyesi Dénes Máté Gyógypedagógus, autizmus spektrum zavarok pedagógiája és értelmileg akadályozottak pedagógiája szakiránypár (BSc), okleveles gyógypedagógus (MA) denes.hegyesi@heimpalkorhaz.hu
Nagy Alexandra Konduktor-tanító, gyógypedagógus, tanulásban akadályozottak pedagógiája szak felvétele folyamatban
Stánicz Nikolett Tanító-gyógypedagógus, okleveles gyógypedagógus (MA), zeneterapeuta nikolett.stanicz@heimpalkorhaz.hu
Szeleczki István Általános szociális munkás, gyógypedagógiai tanár, értelmileg akadályozottak szakos tanár, közoktatási vezető, szakvizsgázott pedagógus, intézményvezető istvan.szeleczki@heimpalkorhaz.hu Tel.: +36-30 149-3465

Az ambulancia rendelési ideje**:

• Hétfő: 9:00-15:00
  • Kedd: 9:00-15:00
  • Szerda: 9:00-15:00
  • Csütörtök: 9:00-15:00
  • Péntek: 9:00-15:00

**Egyéni egyeztetés alapján ettől eltérő időpontokban is fogadunk gyermekeket, családokat.

Vizsgálatra, terápiára való jelentkezés:
Az előjegyzés e-mailen történő bejelentkezés alapján zajlik. A szülők az ADTC@heimpalkorhaz.hu címre küldhetik el a jelentkezést.
A levélben kérjük írják le az alábbiakat:

• A gyermek életkora
  • Település/kerület, ahol a gyermek bejelentett lakcíme van
  • Kapott-e már a gyermek diagnózist, és ha igen, melyik intézményben, illetve ha ellátásban részesül (oktatás, fejlesztés, egyéb) a terápia megnevezése és az intézmény neve is szerepeljen a levélben
  • A jelentkezés okának rövid leírása

FONTOS, hogy csak a HOGYI gyermekpszichiátriai járóbeteg ellátási körzetéből tudunk gyermekeket fogadni!
Az ellátási körzetek az alábbi linken ellenőrizhetők: http://appserver.antsz.hu/jtek/ellatas (2300 : gyermek- és ifjúságpszichiátria)
A vizsgálatra háziorvosi vagy gyermek szakorvosi beutaló szükséges.
NEAK kód: 012224181