Ponseti beszámoló

2013. szeptember 9-10-én a Ponseti International Association és a Heim Pál Gyermekkorház közös szervezésében kórházunkban került megrendezésre egy, a dongaláb kezeléssel foglalkozó gyakorlati kurzus. A tanfolyamot a módszer nemzetközileg elismert szaktekintélye, José Morcuende (Iowa City, USA) vezette. A horvát, bosnyák, grúz és örmény kollegák mellett a budapesti, szegedi és debreceni egyetem munkatársai, valamint a Heim Pál Gyermekkórház Ortopéd osztályának szakorvosai vettek részt.

A kétnapos kurzus első napján a gipszelés alapelveit ismételtük át, a második napon problémás eseteket vitattunk meg. Az esemény gyakorlati része, amely során dongalábmodelleken gyakoroltuk a gipsztechnika részleteit mindenki számára különösen előremutató volt. Köszönet az Ép-Kéz-Láb alapítványnak, mely anyagilag támogatta a rendezvény megszervezését, az ortopéd osztály orvosainak és minden dolgozójának, akik segítettek a lebonyolításban, valamint az Intézet vezetőinek, akik lehetővé tették ennek megszervezését.