Toxicológia és Anyagcsere Osztály

Cím: 1089 Budapest, Üllői út 86. A épület 5.emelet
Telefon: 061 459 9100 / 1113,
További telefonszámok: 061 333 5079

Általános gyermekbelgyógyászat, toxicológia, endokrinológia, allergológia

Obesitas kivizsgálásra és OGTT-re minden hónap első MUNKANAPJÁN adunk időpontot 7:00 órától.

Telefonszámunk: 06-1-3335-079, 06-1-459-9100/1113 , 1464 mellék

Amit a toxicologiai osztályról tudni kell

• A Heim Pál Gyermekkórház Toxikológiai és belgyógyászati osztálya az ország egyetlen önálló gyermektoxilológiai centruma, amely speciális feladatokat lát el: a főváros és környékének mérgezést szenvedett, ill. baleseti belosztályos /áramütött, alámerült, stb./ gyermekbetegeit gyógyítja, de szükség esetén az ország egész területéről fogad toxikológiai eseteket.
  • A fő profil /toxikológia/ mellett általános belgyógyászati betegek ellátása is folyik az osztályon.
  • Az osztályhoz integrált szakrendelések igényeinek megfelelően az osztály profiljába tartozik az endokrin betegek kivizsgálása és kezelése és az allergológiai betegek kivizsgálása és kezelése is.
  • A mérgezést szenvedett betegeket a nap 24 órájában fogadjuk. Az esetek egy része osztályos felvételre kerül, másik része ambuláns ellátásban részesül. Ambulánsan csak olyan gyermek látható el, akinek az anamnézise pontos és megbízható, mely szerint a gyermek ártalmatlan szert vett be, és tünetek a későbbiekben sem várhatóak. Rövid megfigyelésre a legtöbb esetben ilyenkor is szükség van.
  • Osztályunkat 2002-ben építették át, a felújítás után tiszta, modern, gyermekbarát környezetben 2-4 ágyas kórtermekben tudjuk elhelyezni kis betegeinket, akik mellett ott tartózkodhat édesanyjuk. Az osztály életéről a részleteket a mellékelt házirend tartalmazza.

Házirend

• A gyermek felvételekor az előző betegségekre vonatkozó orvosi leleteket, zárójelentéseket, TAJ kártyát kérjük hozzák magukkal.
  • A gyermek ruháit visszakapja, cumi, cumisüveg illetve papucs, köntös, tisztasági csomag, lemosható (nem értékes) játék, könyv, füzet, ceruza, zokni hagyható a gyermeknél. Kérjük WC papír, papírzsebkendő és szalvéta behozatalát.
  • Személyes ruhák, tárgyak, eszközök használata lehetséges, de eltűnésükért anyagi felelősséget nem vállalunk
  • Igény szerint lehetővé tesszük, hogy a szülő/törvényes képviselő (1 személy) részt vehessen a gyermek ápolásában. Az osztályon tartózkodó szülő részére papucs viselése ajánlott. Benntartózkodása alatt csak a saját gyermekével foglalkozhat. Őt ugyanúgy gondozhatja, mint otthoni körülmények között (ha a gyermek állapota megengedi), az osztály rendjét figyelembe véve, velünk együttműködve. Kérjük bármilyen felmerülő probléma esetén a kórteremben szolgálatot teljesítő ápolóhoz forduljon! A gyermeket az osztályról kivinni (pl. kertbe jó idő esetén) csak a kezelő orvossal történt előzetes megbeszélés után, az osztályos ápoló tudtával lehet. Ez idő alatt bekövetkezett esetleges balesetért a felelősség a szülőt/gondviselőt terheli.
  • Vizit, ápolói műszakátadás alatt kérjük, ne tartózkodjon a kórteremben!
  • Látogatási idő: hétköznap 16.00 – 18.00 ig szombat, vasárnap, és ünnepnap: 10.00 – 12.00-ig. Beteg gyermekük érdekében kérjük, hogy egyszerre csak két látogató jöjjön.
  • 10 éven aluli gyermeket (saját érdekében) lehetőleg ne hozzanak magukkal.
  • Behozni gyümölcsöt, üdítőt, száraz süteményt, lehet. Kérjük szotyolát, mogyorót, pattogatott kukoricát, rágógumit ne hozzanak a gyermeknek!
  • A kórház “A” épületében nyilvános telefon és büfé az Önök rendelkezésére áll.
  • A kórtermekben szobatelefonok vannak felhelyezve, amin a bent fekvő betegek direkt városi számon közvetlenül felhívhatók.
  • Felvilágosítást a nap bármely időszakában csak a szülőnek/törvényes képviselőnek adunk!
  • A kórház területén dohányozni kizárólag a kijelölt helyen lehet!
  • A kórházban Betegjogi képviselő működik, fogadónapja: minden kedden 10.00 – 12.00 óráig.
  • Kérjük, hogy az osztályon kifüggesztett kórházi házirendet olvassák el.

Dr. Almássy Zsuzsanna

Dr. Varga Norbert szakorvos 061 459 9100 / 1113