Bronchológiai Osztály

Alig néhány hónappal kollégánk és barátunk, Kickinger Antal főorvos halála után ismét gyászolunk! Förgeteg Attila főorvos, az osztály és a szakrendelő dolgozója, több évtizedes munka majd néhány nyugdíjas év után itt hagyott minket.

Kiváló humorú, de a végletekig precíz, pontos ember volt. Megjelenéséhez órát lehetett igazítani, és ha valamit megígért, arra mérget vehettünk, biztosan teljesítette. Bár cukorbetegsége jelentett számára bizonyos életmód-korlátozást, szigorú önfegyelme miatt ezt mi szinte észre sem vettük. Szerette az életet, annak minden szépségét, örömét lelte egy jó ételben, borban, kirándulásban.

A szakmai munkájában is a gondosság és pontosság jellemezte. Kis noteszében sorakoztak a kis páciensek adatai, és mindig ő volt az első, aki felevette és kezelésbe vette őket. Főnökéhez és barátjához, Kickinger Antalhoz hasonlóan nem tört nagy, tudományos babérokra, de e betegellátásban mindig otthon volt. Betegei szerették, ragaszkodtak hozzá, miként mi, kollégái is.

Ismét elment valaki, aki tanúja volt a „nagy időknek” a Heim Pálban.

Tisztelt Főorvos úr, kedves Attila, nyugodj békében, megőrizzük emlékedet!