Tisztelt Szülők, Nagyszülők!

December az ünnepek hónapja, az ajándékozásé, a szereteté.

Ugyanakkor a mai rohanó világunkban sajnos ez az időszak az, amikor az ünnepekkel kapcsolatos balesetek is megszaporodnak. Az ünnepi készülődés kapcsán sokszor kevesebb idő jut a gyermekekre.

Minden évben azt tapasztaljuk, hogy decemberben szaporodnak az áramütések, háztartási balesetek, füst és szénmonoxid mérgezések, a savas és lúgos tisztítószerek véletlen fogyasztásából adódó súlyos nyelőcső sérülések a kisgyermekek körében. A szülők elfoglaltsága miatt nagyon gyakoriak a diéta hibák is.

Az ünnepek kapcsán használt mérgező dísznövények is igen gyakori okai a kórházi felvételnek (a kisgyermekek előszeretettel eszik le az adventi koszorúról a nagyon mérgező hóbogyót vagy fagyöngyöt).

Az ünnepi előkészületek során jóval gyakrabban találkozunk égési sérülésekkel, amelyeket forró étel vagy az ünnepi gyertyák, csillagszórók okoznak.

Kérjük fokozottan vigyázzanak gyermekeikre az ünnepek alatt is!

A Heim Pál Gyermekkórház munkatársai nevében Áldott Karácsonyt kívánok:

Dr. Nagy Anikó
főigazgató főorvos