Szemészeti Osztály

Cím: 1089 Budapest, Üllői út 86. C épület 2. emelet
Telefon: 061 459 9100 / 1285

Gyermekszemészeti ellátás

Amit az osztályról tudni kell

1991 óta működik kórházunkban a gyermekszemészeti osztály, ahol szemészeti műtétek (kancsalság, szemhéj és kötőhártya tumorok, jégárpa, sérülések ellátása) mellett különböző szemészeti kórképek kivizsgálása, kezelése történik. Műtétes nap: minden pénteken. Kancsalság ellenes műtétek 1 napos sebészet keretében zajlanak.

Házirend

Kérjük a kedves szülőket, hogy a gyermek részére a következő holmikat hozzák be:

• pizsama vagy váltóruha
  • papucs
  • szappan
  • papír zsebkendő
  • toalett papír
  • törölköző
  • fogkefe, fogkrém
  • fésű
  • ha szemüveges, a szemüveg
  • pohár
  • kancsalság műtét esetén,textil pelenka vagy kéztörlő törülköző borogatás,jegelés céljából
  • tea, víz , (szénsavast ne !) keksz, ropi

Kisgyermeknél:

• fürdető szer
  • ruha
  • pelenka
  • érzékeny bőrű gyermeknél kenőcs, fürdető

Értékes, drága holmit ne hozzanak be, mert játékért, értéktárgyakért felelősséget nem tudunk vállalni.

A kórteremben egy beteg mellett egyidejűleg csak egy szülő tartózkodhat. Osztályunkon lehetőség van arra, hogy az édesanya gyermeke mellett lehessen. 14 év alatt nem kell fizetni, éjszakára tudunk ágyat biztosítani . A többi beteg személyiségi jogaira tekintettel a vizitek, kezelések és a gyermek műtőből való kijövetelekor, kísérő személy nem tartózkodhat az kórteremben.

A hűtőben jelzés nélküli élelmiszert, illetve az éjjeliszekrényben, kórteremben romlandó élelmiszert nem tárolunk.

Gondjaikkal forduljanak bizalommal az osztályos nővérekhez, orvosokhoz. Köszönjük, hogy együttműködésükkel segítik gyógyító munkánkat!

Dr. Polhammer Ágnes osztályvezető főorvos 061 459 9100 / 1329

Dr. Véghseő Andrea főorvos 061 459 9100 / 1329