Központi Laboratórium

Osztályvezető Főorvos:                    Dr. Rimanóczy Éva

Osztályvezető Főorvos helyettes:    Dr. Meláth Melinda

Vezetőasszisztens:                            Galbicsek Eszter

A laboratóriumi egység feladata:

A 18 év alatti gyermekek fekvő- és járóbeteg in vitro laboratóriumi diagnosztikai vizsgálati feladatainak az ellátása. Vérből, vizeletből és egyéb más testnedvekből végezzük a meghatározásokat.

Részlegek:

Heim Pál Gyermekkórház Központi Laboratórium

• Ambulancia (mellék: 1374/1375)
  • Hematológia és alvadási labor (mellék: 1366)
  • Klinikai kémia (mellék: 1361)
  • Immunkémia (mellék: 1373)
  • Mikrobiológia (mellék: 1364)

Madarász utcai Kórház Laboratórium

• Ambulancia
  • Általános laboratórium (mellék: 3729)

Járóbetegellátás:

• Laboratóriumban történő vérvétel menete
    • Ambulancia nyitva tartása: H-P 7:00-11:45, 12:30-14:00
    • Helye: a kórház „A” épületének harmadik emelete, ami az I. számú bejárat felöl közelíthető meg.
    • A vérvételre érkezési sorrendben történik, időpontot nem adunk. Bizonyos esetek azonban elsőbbséget jelentenek (pl:1 hónapnál fiatalabb gyermek, gyógyszerszint ellenőrzés)
    • A háziorvosi beutalóval érkező betegeknek az „A” épület II. számú bejáratának földszintjén található betegelvételi pultnál kell bejelentkezniük laboratóriumi vizsgálatra. Ehhez beutaló, lakcím – és TAJ kártya szükséges.
    • A kórházi beutalóval rendelkező betegeknek nem kell bejelentkezni.
    • Ezt követően a laboratórium betegfogadó pultjánál dolgozó munkatársnak kell a beutalót leadni.
    • Vérvételre név szerint szólítjuk a betegeket.
    • A leleteket a háziorvosi beutalóval rendelkező betegeknek általában másnap, a gyermek TAJ kártyájának bemutatása után adjuk ki. A kórházi beutalóval érkező betegek leletét a kezelőorvos az informatikai rendszerben kapja kézhez, nem kell érte jönni.

Munkarend:

• A laboratóriumi anyagok feldolgozása folyamatos munkarendben történik.
  • A munkaidőn túl (16-08 óráig) csak az ügyeletben végezhető analitok feldolgozása történik meg.

Gyakran ismételt kérdések, tanácsok vérvétel előtt:

• Vérvétel előtt fontos a bő folyadékbevitel, ami ne tartalmazzon cukrot, tejet, koffeint.
  • Csecsemők és kisgyermekek vérvétele esetén a kora délelőtti órákat javasoljuk
  • Az otthonról hozott vizeletmintát a vérvételi helyiségben kell leadni.
  • Minden nap 11:45-12:30 fertőtlenítő takarítás történik a laboratórium ambulanciáján, ilyenkor zárva tartunk
  • Eredményt telefonon, e-mailben nem adunk ki.

Letölthető laborkérő lap: Laborkérő – Rutin MU4.42-F6-2

Dr. Rimanóczy Éva osztályvezető főorvos 061 459 9126
eva.rimanoczy@heimpalkorhaz.hu

Dr. Kristóf Katalin egyetemi docens 061 210 2930 / 6211
kristof.katalin@med.semmelweis-univ.hu
Dr. Meláth Melinda orvos 061 459 9100 / 1373
melinda.melath@heimpalkorhaz.hu
Dr. Szabó Teréz orvos

Külön köszönet a szervizért és a kalibrálásért!

labnikker-kftA Labnikker Kft. 2016-ban önzetlen segítséget nyújtott központi laboratóriumunk pipettáinak teljes felújításában és kalibrálásában. Szembesültünk azzal a ténnyel, hogy kórházunkban nagy mennyiségű elavult, ill. teljesen használhatatlan készülékek álltak dolgozóink rendelkezésére. Felkeresésünkre a Labnikker Kft. azonnali segítséget nyújtott a Heim Pál Gyermekkórház központi laboratóriumában használt pipettakészleteink felújításában és beszabályozásában. Sőt a beállítás után minden egyes készülékhez kiállították a hivatalos kalibrálási bizonyítványt is. Ezzel a lehetőséggel ezentúl a lehető legpontosabban végezhetjük munkánkat laboratóriumunkban.

A cég több mint 25 éve foglalkozik pipetták és adagolók javításával, felújításával, karbantartásával, valamint kalibrálásával.

www.pipettaszerviz.hu
www.pipettakalibralas.hu