Jótékonysági aukció nyílik gyermekkórházunk javára

Kortárs művészek, műgyűjtők és fiatal alkotók reagáltak a Nagyházi Galéria meghívására, hogy munkájukkal támogassák a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézetet.

A galéria márciusban jótékonysági aukciót tart, hogy annak bevételéből speciális és innovatív orvostechnikai eszközök beszerzésével támogassa gyermekkórházunkat.

Kiállítás megnyitó:
Február 25. (péntek) 19 óra
A kiállítást megnyitja Dr. Nagy Anikó, a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet főigazgató főorvosa és Nagyházi Lőrinc, a Nagyházi Galéria vezetője

Az aukciós kiállítás megtekinthető:
Február 26-27. (szombat-vasárnap): 10 – 14 óra
Február 28 – március 4. (hétfő-péntek): 10 – 18 óra
Március 5-6. (szombat-vasárnap): 10 – 16 óra

A katalógus ezen a linken keresztül érhető el: http://www.nagyhazi.hu/hu/aukciok/katalogus

Március 8. (kedd) 17 óra – Kortárs aukció kiemelt jótékonysági tételekkel
Március 8-i katalógusunkban “A Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet javára felajánlott tétel” jelzéssel szerepelnek a jótékonysági tételek.
24 kortárs alkotó műveit bocsájtja aukcióra a Nagyházi Galéria. Az árverésen helyet kapnak azok a művészek, akiknek már komoly neve van a szakmában és a feltörekvő, kiemelt tehetséggel bíró fiatal alkotók is, akik ezen az estén debütálnak majd az aukciós piacon. A műtárgyakhoz rendhagyó módon exkluzív videó sorozat is készült, amely keretben kicsit jobban megismerheti a közönség a művészt és az aukción szereplő alkotását.

Március 9. (szerda) 17 óra – Jótékonysági aukció a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet javára
A jótékonysági aukcióra 2022. március 9-én kerül sor, ahol a Nagyházi Galéria tulajdonában lévő és gyűjtők által felajánlott képekre, műtárgyakra lehet licitálni. Erre az estére a galéria több olyan műgyűjtőt is meg tudott hívni, akik a magángyűjteményük darabjait kínálták fel árverésre. Az aukción a 16. századtól a 21. századig terjedő időszak festményeire és grafikáira lehet majd licitálni.

Az aukciós tételekre továbbra is telefonos, illetve vételi megbízásokat a Nagyházi Galériában személyesen vagy az info@nagyhazi.hu email címen lehet adni, így a galéria teljes diszkréciót biztosítja a licitálóknak személyes megjelenés nélkül.

Az árverés teljes anyaga hamarosan elérhető lesz a www.axioart.hu internetes műkereskedelmi oldalon is, ahol előzetes regisztráció után az aukció ideje alatt licitálni tudnak az aukciós tételekre.

Az alábbi művészek ajánlották fel műveiket a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet javára
  • JAGICZA PATRÍCIA
  • LEITNER LEVENTE
  • HORVÁTH ZSÓFIA