Ismét rendkívüli teljesítmény a Heim Pál Gyermekkórházban!

Speciális szaktudást és műszerezettséget igénylő műtétet végzett a héten Dr. Sült Tamás Péter főorvos úr és Prof. Dr. Katona Gábor főorvos úr. Egy hatéves gyermek fültőmirigy daganatát távolították el egy neuromonitor műtét közbeni alkalmazásával. A kis és igen kényes területen végzett beavatkozás aprólékos mikroszkópos technikát és igen magas képzettséget igényelt, hogy a daganat eltávolítása közben az annak környezetében futó arcideg ágai ne sérüljenek meg. Az idegmonitor alkalmazása nagy biztonságot jelentett a daganat ép nyálmirigyszövettől való elválasztása közben, segítségével folyamatosan tudták ellenőrizni az arcideg ágainak elhelyezkedését, a daganathoz való viszonyát és így biztonságosan tudták elkerülni az idegágak sérülését, károsodását. Gratulálunk a nagyszerű és precíz munkához, kis betegünknek pedig gyors gyógyulást kívánunk.

A Heim Pál Gyermekkórház vezetése

DSC_1878a