Tájékoztató a Covid-19 PCR tesztelésekről

Tisztelt Szülők!

A Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet minden olyan panasszal érkező gyermeken elvégzi a koronavírus tesztet, ahol annak gyanúja felmerül a vizsgálat során. Kérjük, hogy fogadják el és bízzanak szakorvosaink döntésében, akik eddig is és ezután is mindent megtesznek gyermekeik gyógyítása érdekében. Készséggel állunk rendelkezésükre, amennyiben vélt vagy valós félelmeik vannak egy esetleges vírusfertőzéssel kapcsolatban, de csak a szülők kérésére az Intézet nem végezhet teszteléseket.

A COVID-19 vírus tesztelése az alábbi szempontok és eljárásrend alapján történik:

1. a kérdéslista alapján felmerül a covid fertőzés gyanúja
  2. a kérdéslista alapján nem merül fel a covid fertőzés gyanúja, de lázas, légúti tünetei vannak és felvételre kerül kórházi fekvőbeteg osztályra
  3. tervezett műtét előtt 24-48 órával
  4. lázas haemato-onkológia beteg
  5. intenzív ellátást igénylő beteg a klinikai tünetektől függetlenül
  6. várhatóan akut műtéti beavatkozást (altatást) igénylő beteg
  7. időpontra érkező gondozott beteg, akinek invazív beavatkozást terveznek, a megadott időpont előtt 24-48 órával

Együttműködésüket köszönjük!

Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet