Sajtóközlemény

Egyedülálló, magyar fejlesztésű diagnosztikai műszert kapott a Heim Pál Gyermekkórház.

2015.04.24.-én adták át a CT-BIMER elnevezésű, magyar orvosok, fizikusok, mérnökök közös fejlesztéseként megvalósult Objektív Hallásvizsgáló Rendszert.

A  10 M Ft értékű műszert a fejlesztő, Computer-Technika Kft. és stratégiai partnere az ITQS Kft. adományként adta az intézmény részére. Az adománnyal hozzájárulnak a gyermekek halláskárosodásának korai felismeréséhez, korszerű diagnosztizálásához, ezáltal segítve a beszédfejlődést, az ismeretek elsajátítását, a társadalmi beilleszkedést. A hordozható kézi műszerrel 3 különböző hallásszűrés és 4 diagnosztikai vizsgálat végezhető. A készülék egyedülálló módon, a mesterséges intelligencia-támogatásnak köszönhetően automatikus kiértékelést és magyar nyelvű szöveges leletet készít.

ctbimer

További információ kérhető: