Lipidológia

Cím: 1089 Budapest, Üllői út 86. A. épület 6.emelet
Telefon: 06-30 425-3656

Profilunkhoz tartoznak a gyermekkorban manifesztálódó zsíranyagcsere és egyéb anyagcsere eltéréssel járó betegségek vizsgálata, megelőzése és kezelése. Foglalkozunk továbbá a metabolikus betegségek szövődményeinek megelőzésével is.

A vizsgáló módszerek széles tárháza áll rendelkezésünkre: koleszterin és trigliceridszint meghatározás, cukor terhelés (OGTT), 24 órás vérnyomásmérés (ABPM), testösszetétel meghatározása (InBody mérés), genetikai vizsgálat (familiáris hypercholesterinémiában), dieteikai tanácsadás és gyógytornász tanácsadás.

Várjuk 18 éves korig a következő tünetek bármelyikében szenvedő gyerekeket:

• Magas koleszterin és triglicerid szint
  • Nem kardiális eredetű magasvérnyomás (hypertonia)
  • Nem endokrinológiai eredetű elhízás (obesitas)
  • Családi halmozódást mutató, vagy a családban előforduló fiatal felnőttkorban jelentkező acut myocardialis infarktus, agyvérzés, cukorbetegség, érszűkület esetén

A vizsgálat beutaló köteles és időpont egyeztetés szükséges!

Rendelés: péntek 9:30-12:30-ig a Heim Pál Kórház (Bp, 1089, Üllői út 86.) A épület 6 emelet.

Bejelentkezés a 06-30-425-3656-os telefonszámon hétfőtől –péntekig 10-13 óráig vagy a lipidologiaheimpalkorhaz@gmail.com email címen!