Urológiai Sebészeti Osztály

Cím: 1089 Budapest, Üllői út 86. C épület magasföldszint
Telefon: 061 459 9100 / 1176 és 9246

Gyermekurológiai ellátás

Amit az osztályról tudni kell

Az osztály országos felvevő jogkörrel rendelkezik, ezért egész Magyarország területéről felvesz urológiai betegségben szenvedő gyermekeket. Elsődleges tevékenysége a veleszületett húgy-ivarszervi rendellenességek korrekciója, ezen belül kiemelten a vese- és húgyúti üregi tágulatok kivizsgálása, műtéti ellátása. Újszülöttek hasi ultrahang vizsgálattal történő szűrését végezzük a húgyszervi fejlődési rendellenességek felderítésére (előjegyzés telefonon történik). A külső nemi szervek fejlődési rendellenességeinek (rejtettheréjűség, fitymaszűkület, húgycső rendellenességek) műtétjét nagy számban végezzük. Kiemelten foglalkozunk a hasadt húgycső (hypospadiasis) miatt szükséges húgycső plasztikákkal. A gyermekkori húgyhólyag működési zavarok diagnosztikáját (urodynamia), az éjszakai ágybavizelés (enuresis nocturna) miatt indokolt kivizsgálást mind járóbetegekben, mind fekvő betegekben elvégezzük. Az osztályon a gyermekkori urológiai betegségek teljes körét érintő gyógyítás folyik: akut és idült vesemedencegyulladá s (pyelonephritis), a vizeletnek a hólyagból a vese felé történő visszaáramlásának kezelését, (vesicoureteralis reflux), vesekövesség, vese daganatok terápiáját végezzük.

Az osztály házirendje

Lehetőség van arra, hogy a szülő a gyógyulás teljes ideje alatt gyermeke mellett legyen. A kórház által megállapított díjszabás ellenében a szülőnek is tudunk ágyat és étkezést biztosítani (korlátozott ágyszámmal). A szülők bármikor, rokonok, ismerősök a látogatási időben jöhetnek be az osztályon fekvő gyermekhez. Orvosi vizitek, ápolói műszakváltások idején kérjük a szülőket, hogy egy rövid időre a kórtermet hagyják el. Saját pizsamában lehetnek a betegek az osztályon, kedvenc játékukat is behozhatják.

Dr. med.habil Kiss András Ph.D. egyetemi magántanár
kissandras@heimpalkorhaz.hu