Szemészeti Osztály

Cím: 1089 Budapest, Üllői út 86. C épület 2. emelet
Telefon: 061 459 9100 / 1285

Gyermekszemészeti ellátás

Amit az osztályról tudni kell

Amit az osztályról tudni kell: 1991 óta működik kórházunkban a gyermekszemészeti osztály, ahol szemészeti műtétek (kancsalság, szemhéj és kötőhártya tumorok, jégárpa, sérülések ellátása) mellett különböző szemészeti kórképek kivizsgálása, kezelése történik. Műtéti időpontjaink: minden hétfő és páros heteken pénteki napok

Házirend

Kérjük a kedves szülőket, hogy a gyermek részére a következő holmikat hozzák be:

• pizsama
  • papucs
  • szappan
  • papír zsebkendő
  • toalett papír
  • törölköző
  • fogkefe, fogkrém
  • fésű
  • ha szemüveges, a szemüveg

Kisgyermeknél:

• fürdető szer
  • ruha
  • eldobható pelenka (ha azt használnak)
  • érzékeny bőrű gyermeknél kenőcs, fürdető

Értékes, drága holmit ne hozzanak be, mert játékért, értéktárgyakért felelősséget nem tudunk vállalni. Ékszer ne legyen a gyermeken.

A kórteremben egy beteg mellett egyidejűleg csak két látogató tartózkodhat. Látogatási időn kívül az egyik szülő, vagy az általa megbízott személy lehet a gyermek mellett. Osztályunkon lehetőség van arra, hogy térítési díj ellenében éjszakai felügyelet céljából az édesanya gyermeke mellett lehessen. (Előjegyzés alapján, korlátozott számban). A többi beteg személyiségi jogaira tekintettel azonban a vizitek, kezelések és műtétek idején sem látogató, sem kísérő személy nem tartózkodhat az osztályon.

A gyermeket a folyosón felszerelt, hívás fogadására alkalmas telefonon lehet hívni. Száma: 210-6004

Csak száraz süteményt (háztartási keksz, ropi), szénsavmentes üdítőitalt hozzanak a gyermeknek. A hűtőben jelzés nélküli élelmiszert, illetve az éjjeliszekrényben, kórteremben romlandó élelmiszert nem tárolunk. Főtt ételt semmiképp ne hozzanak.

Kérjük, hogy mobiltelefon használatával ne zavarják a betegellátást.

Gondjaikkal forduljanak bizalommal az osztályos nővérekhez, orvosokhoz. Köszönjük, hogy együttműködésükkel segítik gyógyító munkánkat!

Dr. Túri Éva osztályvezető főorvos 061 459 9100 / 1329
eva.turi@heimpalkorhaz.hu