Központi Laboratórium – Madarász utcai részleg

Cím: 1131, Budapest, Gyöngyösi utca 9.
Telefon: 06-1 450-3729

Osztályvezető Főorvos: Dr. Rimanóczy Éva

A laboratóriumi egység feladata:
A 18 év alatti gyermekek fekvő- és járóbeteg in vitro laboratóriumi diagnosztikai vizsgálati feladatainak az ellátása. Vérből, vizeletből és egyéb más testnedvekből végezzük a meghatározásokat.

Laboratóriumban történő vérvétel menete:

• Ambulancia nyitva tartása: H-P 8:00-14:00
  • A vérvétel érkezési sorrendben történik, időpontot nem adunk. Bizonyos esetek azonban elsőbbséget jelentenek (pl:1 hónapnál fiatalabb gyermek, gyógyszerszint ellenőrzés)
  • A háziorvosi beutalóval érkező betegeknek a betegelvételi pultnál kell bejelentkezniük laboratóriumi vizsgálatra. Ehhez beutaló, lakcím – és TAJ kártya szükséges.
  • A kórházhoz rendelt szakambulanciáról érkező betegeknek nem kell bejelentkezni.
  • Ezt követően a laboratórium vérvételi helységében dolgozó munkatársnak kell a beutalót leadni.
  • Vérvételre név szerint szólítjuk a betegeket.
  • A leleteket a háziorvosi beutalóval rendelkező betegeknek általában másnap, a gyermek TAJ kártyájának bemutatása után adjuk ki. A kórházhoz rendelt szakambulanciáról érkező betegek leletét a kezelőorvos az informatikai rendszerben kapja kézhez, nem kell érte jönni.

Munkarend:

• A laboratóriumi anyagok feldolgozása folyamatos munkarendben történik.
  • A munkaidőn túl (16-08 óráig) csak az ügyeletben végezhető analitok feldolgozása történik meg.

Gyakran ismételt kérdések, tanácsok vérvétel előtt:

• Vérvétel előtt fontos a bő folyadékbevitel, ami ne tartalmazzon cukrot, tejet, koffeint.
  • Csecsemők és kisgyermekek vérvétele esetén a kora délelőtti órákat javasoljuk.
  • Az otthonról hozott vizeletmintát a vérvételi helyiségben kell leadni.
  • Az otthonról hozott minták (vizelet, széklet) tartályán kérjük tüntessék fel a beteg adatait (név, TAJ).
  • Eredményt telefonon, e-mailben nem adunk ki.

Letölthető laboratóriumi vizsgálatkérő lap: Laborkérő – Rutin MU4.42-F6-2

Dr. Rimanóczy Éva osztályvezető főorvos 061 459 9126