Gyermek Sebészeti és Traumatológiai Osztály Madarász utcai részlege

Cím: 1131 Budapest Madarász V. u. 22-24. Bal szárny földszint (elülső rész)

Telefonszámok:

Telephely központ                             06-1/450-3700

Részleg telefonszámai:

– részlegvezető főorvos                      06-1/450-3744

– főnővér                                            06-1/450-3734

– iroda                                                06-1/450-3754

– nővérpult                                         06-1/450-3752

– osztályos kötöző                              06-1/450-3726

– ambulancia I.                                   06-1/450-3728

– ambulancia II.                                  06-1/450-3768

A Madarász utcai részlegen dolgozó munkatársak:

Dr. Karsza Levente részlegvezető főorvos, (szakvizsgák: sebészet, gyermeksebészet, baleseti sebészet)

Dr. Kerényi Imre főorvos, (szakvizsgák: sebészet, gyermeksebészet, urológia)

Dr. Almási György főorvos, (szakvizsgák: gyermeksebészet, mellkassebészet)

Dr. Szigetvári István főorvos, (szakvizsgák: sebészet, gyermeksebészet)

Dr. Koszó Péter főorvos, (szakvizsgák: gyermekgyógyászat, gyermeksebészet)

Dr. Pirót László főorvos, (szakvizsgák: urológia)

Dr. Nagy Dániel szakorvos, (szakvizsgák: gyermeksebészet)

Dr. Szabó Attila érsebész adjunktus, (szakvizsgák: sebészet, érsebészet)

Hajdú Lászlóné főnővér

Gellértné Tóth Julianna főnővér helyettes

A részlegről röviden:

A 20 ágyas részlegünkön évente 700-800 műtétet végzünk, szakambulanciáinkon 11 000-12 000 járóbeteget látunk el.

A döntően „egynapos sebészet” keretében ellátott rutin gyermeksebészeti beavatkozásokon kívül fő profilunk az urológia, az angiológia (érfejlődési rendellenességek és érdaganatok), a vastagbél és végbél sebészeti megbetegedései, a székürítési zavarok kivizsgálása és kezelése, valamint a gasztrointestinális endoszkópia.

Részlegünkön nincs felvételes ügyelet, ezért előjegyzett betegeink nyugodt körülmények között tölthetik a műtét előtti és utáni időszakot. A látogatás folyamatos, egyszerre egy szülőnek lehetősége van arra, hogy éjszakára gyermeke mellett maradhasson.

A profiljainkról részletesebben:

Általános gyermeksebészeti és gyermektraumatológiai ellátás:

Minden munkanapon 8 – 16 óra között.

Betegregisztráció 15:30-ig

Tel.: 06-1/ 450 3728

Előjegyzés, beutaló nem szükséges.

A szakrendelésen területi hovatartozástól függetlenül ellátjuk a betegeket a gyermeksebészet teljes spektrumában. Munkánkban nagy segítség, hogy a telephelyen koraszülött, csecsemő, általános gyermekgyógyászati, valamint intenzív osztály is működik. Ezen kívül a járóbeteg ellátás csaknem teljes spektruma (fül-orr-gégészet, szemészet, kardiológia, neurológia, gasztroenterológia, endocrinológia, stb.) nyújt konziliáriusi segítséget munkánkhoz. Akit szükséges, műtétre előjegyezzük. A műtétet, altatásos beavatkozást nem igénylő baleseti sérüléseket is ellátjuk munkaidőben. Részlegünkön sebészeti ill. traumatológiai ügyelet nincs.

Angiológiai ellátás (Dr. Szabó Attila érsebész)

Szerdánként 14 – 17 óra között.

Tel.: 06-1/ 450 3768

Előjegyzés: minden kedden és szerdán 9 – 14 óra között, Gellértné Tóth Júliánál, akit a telefonközpont közvetlenül kapcsol (központ: 06-1/450-3700)

Szakmai spektrumunkba tartoznak a veleszületett körülírt vagy infiltratív vénás, artériás, nyirokér malformációk, haemangiomák, szerzett érrendellenességek műtéti ellátása (embolizáció, sclerotizáció, különböző egyéb műtéti megoldások), kezelése, gondozása, rehabilitációja. Ezen ellátásunk országos feladatot lát el.

Urológiai ellátás (Dr. Pirót László gyermekurológus, e-mail: lpirot@pirot.hu)

Kedden és pénteken 13-tól 16 óráig.

Betegregisztráció 15:30-ig

Tel.: 06-1/ 450 3728

Előjegyzés, beutaló nem szükséges.

Fő tevékenységi körünk a húgycsőfejlődési rendellenességek (hypospadiasis) műtéti korrekciója, a nem descendált heréjű gyermekek korszerű műtéti ellátása (a hasüregi herék laparoscopos ellátása). A vizelettartási és ürítési zavarok (recidív húgyúti infectiók, primer és secunder enuresis) tisztázására urodynamias vizsgálatokat végzünk. Spektrumunkba tartozik az idült vesemedence gyulladás teljes körű kivizsgálása és ellátása (így például a vesicoureteralis refluxok endoscopos deflux kezelése), a serdülőkorban jelentkező varicocele kivizsgálása és laparoscopos ellátása, stb. Az urológiai ellátáshoz nephrológiai háttér is rendelkezésre áll.

Manometriai szakambulancia (Dr. Koszó Péter és Dr. Karsza Levente gyermeksebészek)

Minden csütörtökön 8-tól 13 óráig.

Tel.: 06-1/ 450 3768

Szakmai spektrumunkba tartoznak a vastagbél motilitás zavarok, veleszületett rendellenességek (Hirschsprung betegség, dysganglionosisok, stb) diagnosztikája és kezelése, a székürítési zavarok differenciáldiagnosztikája és kezelése, valamint a végbél betegségeinek, vérzésének kezelése. Diagnosztikai lehetőségeink közé tartozik a végbél functióinak műszeres vizsgálata, biopszia a szövettani vizsgálatok elvégzésére, az anoscopia, a rectoscopia, ill. a colonoscopiás vizsgálat is. Rehabilitációs tevékenységünk az inkontinenciák különböző fajtáinak bio feed-back kezelése.

Gasztrointestinális endoszkópia (Dr. Almási György és Dr. Karsza Levente gyermeksebész)

Gasztroenterológus vagy a manometriai szakrendelés kezdeményezésére, ill. egyéb gyermeksebészeti indikáció alapján végzünk alsó, és felső diagnosztikus és operatív (polypectomia, biopszia) video endoszkópiát. Fontos tevékenységünk még a táplálási nehézségek esetén enterális tápszondák endoszkópiás beültetése (pl. percutan endoszkópos gasztrosztómia vagy jejunális szonda bejuttatása). A beavatkozásra való előjegyzés minden nap a gyermeksebészeti vagy a manometriai szakrendelésen történik.

drss
Dr. Sárközy Sándor osztályvezető főorvos