Gyermek Sebészeti és Traumatológiai Osztály Madarász utcai részlege

– osztályos kötöző                              06-1/450-3726

– ambulancia I.                                   06-1/450-3728

– ambulancia II.                                  06-1/450-3768

A Madarász utcai részlegen dolgozó munkatársak:

Dr. Karsza Levente részlegvezető főorvos, (szakvizsgák: sebészet, gyermeksebészet, baleseti sebészet)

Dr. Kerényi Imre főorvos, (szakvizsgák: sebészet, gyermeksebészet, urológia)

Dr. Koszó Péter főorvos, (szakvizsgák: gyermekgyógyászat, gyermeksebészet)

Dr. Nagy Dániel szakorvos, (szakvizsgák: gyermeksebészet)

Hajdú Lászlóné főnővér

Sima Annamária főnővér helyettes

A részlegről röviden:

A 20 ágyas részlegünkön évente 700-800 műtétet végzünk, szakambulanciáinkon 11 000-12 000 járóbeteget látunk el.

A döntően „egynapos sebészet” keretében ellátott rutin gyermeksebészeti beavatkozásokon kívül fő profilunk az urológia, az angiológia (érfejlődési rendellenességek és érdaganatok), a vastagbél és végbél sebészeti megbetegedései, a székürítési zavarok kivizsgálása és kezelése, valamint a gasztrointestinális endoszkópia.

Részlegünkön nincs felvételes ügyelet, ezért előjegyzett betegeink nyugodt körülmények között tölthetik a műtét előtti és utáni időszakot. A látogatás folyamatos, egyszerre egy szülőnek lehetősége van arra, hogy éjszakára gyermeke mellett maradhasson.

A profiljainkról részletesebben:

Általános gyermeksebészeti és gyermektraumatológiai ellátás:

Minden munkanapon 8 – 16 óra között.

Betegregisztráció 15:30-ig

Tel.: 06-1/ 450 3728

Előjegyzés, beutaló nem szükséges.

A szakrendelésen területi hovatartozástól függetlenül ellátjuk a betegeket a gyermeksebészet teljes spektrumában. Munkánkban nagy segítség, hogy a telephelyen koraszülött, csecsemő, általános gyermekgyógyászati, valamint intenzív osztály is működik. Ezen kívül a járóbeteg ellátás csaknem teljes spektruma (fül-orr-gégészet, szemészet, kardiológia, neurológia, gasztroenterológia, endocrinológia, stb.) nyújt konziliáriusi segítséget munkánkhoz. Akit szükséges, műtétre előjegyezzük. A műtétet, altatásos beavatkozást nem igénylő baleseti sérüléseket is ellátjuk munkaidőben. Részlegünkön sebészeti ill. traumatológiai ügyelet nincs.

Manometriai szakambulancia (Dr. Koszó Péter és Dr. Karsza Levente gyermeksebészek)

Minden csütörtökön 8-tól 13 óráig.

Tel.: 06-1/ 450 3768

Előjegyzés: minden kedden és szerdán 9 – 14 óra között, Gellértné Tóth Júliánál, akit a telefonközpont közvetlenül kapcsol (központ: 06-1/450-3700)

Szakmai spektrumunkba tartoznak a vastagbél motilitás zavarok, veleszületett rendellenességek (Hirschsprung betegség, dysganglionosisok, stb) diagnosztikája és kezelése, a székürítési zavarok differenciáldiagnosztikája és kezelése, valamint a végbél betegségeinek, vérzésének kezelése. Diagnosztikai lehetőségeink közé tartozik a végbél functióinak műszeres vizsgálata, biopszia a szövettani vizsgálatok elvégzésére, az anoscopia, a rectoscopia, ill. a colonoscopiás vizsgálat is. Rehabilitációs tevékenységünk az inkontinenciák különböző fajtáinak bio feed-back kezelése.

Gasztrointestinális endoszkópia (Dr. Karsza Levente gyermeksebész)

Gasztroenterológus vagy a manometriai szakrendelés kezdeményezésére, ill. egyéb gyermeksebészeti indikáció alapján végzünk alsó, és felső diagnosztikus és operatív (polypectomia, biopszia) video endoszkópiát. Fontos tevékenységünk még a táplálási nehézségek esetén enterális tápszondák endoszkópiás beültetése (pl. percutan endoszkópos gasztrosztómia vagy jejunális szonda bejuttatása). A beavatkozásra való előjegyzés minden nap a gyermeksebészeti vagy a manometriai szakrendelésen történik.

drss
Dr. Sárközy Sándor osztályvezető főorvos