Anesztheziológiai és Intenzív Osztály

Cím: 1131 Budapest Madarász V. u. 22-24. Bal szárny földszint (hátulsó rész)

Budapest egyik első gyermek-intenzív osztálya patinás múlttal rendelkezik. Intenzív osztályunk az intézetünkben előforduló súlyos betegek ápolási helye. A betegség jellegére illetve a gyermek korára való tekintet nélkül ide kerülnek azok a gyermekek, akiknek betegsége, állapota szoros és állandó megfigyelést vagy komoly beavatkozásokat igényel. Ide kerülnek átmenetileg az altatások, műtétek után rövid megfigyelésre a betegek.

Az osztályra felvételre két irányból érkezhetnek a betegek: a kórház egyéb osztályain súlyosabb állapotba került betegeket helyezzük át, illetve létezik központilag irányított közvetlen felvétel az osztályra (pl. mentő). Az osztályra a felvétel 24 órás, folyamatos.

Látogatási idő: 10-20 óra. Tekintettel az itt fekvő betegek általában súlyosabb állapotára, napközben a szülő a gyermek mellett tartózkodhat. A szülőknek az osztályon alvási lehetőséget nem tudunk biztosítani, kérjük megértésüket.

Dr. Székely Emőke

Dr. Tóth Edit