A jövő sebészete: felszívódó implantátumok

A sebészet úgy forradalmasítja magát, hogy eltűnjön az, ami beépül. A felszívódó implantátum új eljárás, ami sok növésben lévő gyermek életét könnyíti meg. Nem zavarja a röntgensugarat, az MR vizsgálatokat is lehetővé teszi, az implantátumok anyaga pedig a szervezetben szén-dioxidra és vízre bomlik. Ha nem a hagyományos eszközökkel, vassal és csavarokkal rögzítjük a sérüléseket, akkor azokat kivenni sem kell, tehát megkíméljük gyermekeinket az újabb operációtól, hamarabb meggyógyulnak, csökken a szövődmények száma és a kórházban töltött idő is.

A Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet a magyar gyermeksürgősségi-, valamint a baleseti-sebészeti ellátás egyik legbiztosabb bázisa, speciális és magas szintű tudásösszefogással
folyamatosan az egyik legnagyobb tudásközpont és gyakorlati oktató központ működtetésén is dolgozik.

Mivel Európa egyik legnagyobb forgalmú gyermekkórháza vagyunk, magas műtéti számmal, ezért sebészeink széleskörű gyakorlatával, tapasztalatával és magas szintű tudásával biztosítjuk a modern
technológiák alkalmazását.

A felszívódó sebészeti implantátumok még nem elterjedtek, államilag nem támogatottak, ezért Intézetünk köszönetet mond mindazon cégeknek, akik önzetlen támogatásukkal a szervezetben felszívódó implantátumokat vásárolnak súlyosan sérült gyermekek műtéteihez azért, hogy számukra jobb életminőséget és gyorsabb gyógyulást biztosítsanak.

Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet I. számú Gyermek Sebészeti és Traumatológiai Osztály

Cím: 1089 Budapest, Üllői út 86.

Telefon: 061 459 9100 / 1165

További telefonszámok: 061 459 9100 / 1255, 1166, 1111