Kitüntetés

Gratulálunk Dr. Krisztián Ágnes Gyermekpszichiáter Főorvos Asszonynak,aki a Magyar Vöröskereszt BRONZ fokozatú kitüntetésében részesült 2020.Október 21- én!

Főorvos Asszony 1964-ben végezett a Budapesti Orvostudományi Egyetemen. Évtizedeken át vezette a Madarász utcai Gyermekkórház Gyermekpszichiátriai Szakrendelését, nevelési tanácsadását, több mint 40 éve áll a gyógyítás szolgálatában.

„Ezt a kitüntetést egy hajdani 5 éves kislány kapta, aki valóra váltotta az álmát. A háborúban megélt szomorú élmények hatására határozta el, hogy orvos lesz és segíti a rászorultakat. A háború után sokan a Vöröskereszttől kaptak élelmet, ruhát és szintén a Vöröskereszt találta meg az elveszett katona apákat, fiakat. Egyenes volt az utam, hogy fiatal felnőttként feladatot vállaljak és a mai napig folytassak ebben a szervezetben. Ezért értékes nekem az elismerés. Henry Dunant szelleme ma is él és határokon átívelve hat.”

Gyógyító és Vöröskeresztes tevékenysége egyaránt kórházunkhoz kötődik!

Nagyon sok szeretettel és tisztelettel gratulálunk!

További jó egészséget és sikeres gyógyító munkát kívánunk!

Heim-logo