100 éve a gyermekekért

Kórházunk 2014-ben és 2015-ben is az Év Kórháza.

Kiváló Országos Intézet 2019 elismerő címet kapott a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet.

kohezios-alapKedvezményezett neve: Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet

Projekt címe: A Heim Pál Gyermekkórház közel nulla energiaigényű épületeinek létesítése mintaprojekt jelleggel

Projekt azonosító száma: KEHOP-5.2.5-16-2016-00004

Támogatás összege: 1 milliárd Ft

A projekt tartalmának bemutatása:

Az Intézet a „KEHOP-5.2.5 Közel nulla energiaigényű épületek létesítése mintaprojekt jelleggel” című felhívás keretében kapott lehetőséget annak a minta projektnek a megvalósítására, mely beruházás keretében a kórház rossz állapotú „H” épülete helyére egy korszerű, közel nulla energiaigényű új „H” jelzésű épület kerülhet.

A korábbi elbontásra kerülő „II” (Rossz) energiaosztályú „H” épület helyén, egy „AA++” (Minimális energiaigényű) energiaosztályú épület létesül, melynek kiemelkedő energiahatékonyságát a korszerű épületgépészeti rendszerek biztosítják. Az épület energiaellátása a követelményszint által megszabott minimális, 25 %-os megújuló-energia részaránynál magasabb részarányban történik megújuló energiával.

Az épület ad majd modern otthont a korábbi elbontásra kerülő épület osztályainak, valamint egy korszerű betegellátást kielégítő MRI központ és vérellátó állomás is kialakításra kerül a projekt eredményeként.

A Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet a KEHOP 5.2.5-16-2016-00004 azonosító számú pályázata kapcsán 1 milliárd Ft vissza nem térítendő állami támogatásban részesült, melyhez a Miniszterelnökség 478 millió Ft hazai forrást, míg a Heim Pál Gyermekkórház Fejlesztéséért Alapítvány 200 millió Ft önrészt biztosít.

A projekt várhatóan 2018. év végén fejeződik be a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet Üllői úti fő telephelyén.